Кіровоград. Спеціальна загальноосвітня школа № 2

Історія школи

Школа була заснована у вересні 1972 року за адресою м. Кіровоград, вул. Карабінерна 23.
Перший директор Віктор Миколайович Шутенко.
Школа була відкрита для дітей з діагнозом «олігофренія» та мала назву «допоміжна».
Першими вчителями були:
  •  Віра Іванівна Надутова

•  Тамара Порфирівна Родіонова

•  В’ячеслав Миколайович Світецький

•  Микола Іванович Ковальов

•  Надія Олексіївна Стрельченко

•  Микола Тимофійович Стрельченко

У 1993 році в закладі було відкрито додатково третій клас для дітей з діагнозом ЗПР (затримка психічного розвитку).  До 2005 року школа існувала як «спеціальна» , для дітей з вадами розвитку, так і для дітей з ЗПР. З 2005 року школа існує як спеціальна загальноосвітня для дітей із затримкою психічного розвитку.Основні напрямки роботи СЗОШ № 2:- забезпечення права   дітей,   які потребують корекції розвитку,   на здобуття базового освітнього рівня   загальної    середньої    освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з корекційно — розвитковою роботою;- розвиток природних здібностей і обдарувань, творчого мислення вихованців, здійснення їх допрофесійної підготовки, формування соціально адаптованої особистості;-  сприяння засвоєнню учнями норм  громадянської етики та загальнолюдської моралі, міжособистісного  спілкування, основ гігієни та здорового способу життя, початкових трудових умінь і навичок;-  забезпечення у процесі навчання й  виховання системного кваліфікованого   психолого-медико-педагогічного   супроводу  з урахуванням стану здоров'я, особливостей психофізичного розвитку учнів (вихованців);- сприяння фізичному і психічному розвитку дітей;- здійснення соціально-педагогічного патронату:    надання психолого-педагогічної допомоги батькам (особам, які їх замінюють) з метою забезпечення  їх  активної участі  в комплексній навчально-виховній, корекційно - розвитковій роботі.Навчально-виховний процес в закладі здійснюють 47 кваліфікованих педагогів,   із них  4 вчителів -  дефектологів, один психолог, соціальний -педагог.Для учнів спеціальної загальноосвітньої школи №2 організовано дворазове безкоштовне харчування.  Школа забезпечує учнів безкоштовними підручниками, посібниками та шкільним приладдям.З метою розвитку творчої особистості  учнів в школі функціонують гуртки: "Чарівна нитка", "Моя Кіровоградщина", "Пісенний зорепад".Корекційно-розвиткова  робота в СЗОШ№2      спрямована на:- розвиток зорового та слухового сприймання, мовлення, корекцію пізнавальної діяльності, фізичний розвиток, формування навичок просторового, орієнтування, психокорекцію тощо;- розвиток навичок саморегуляції та саморозвитку учнів шляхом взаємодії з навколишнім середовищем на основі знань, умінь і навичок мовленнєвої, зокрема комунікативної, діяльності і творчості;- формування компенсаційних способів діяльності як важливої передумови підготовки дітей з особливими освітніми потребами до навчання в основній школі.